Öğrenci Alım Sınavlarına Katılmaya Hak Kazanan Adaylarımızın Dikkatine!

Enstitümüzün tüm programlarına başvuru süresi 11.09.2020, saat 23:59 itibarıyla sona ermiştir.

Bu süre içinde işlem yapan öğrenci adaylarımızıdan tezsiz yüksek lisans programlarına başvuranların işlemleri tamamlanmış olup, tezli yüksek lisans ve doktora programlarımıza başvuruların onay işlemlerinin de 14.09.2020, Pazartesi günü mesai saati bitimine kadar tamamlanması öngörülmektedir.

Tüm işlemlerin sonuçlandırılması için tüm görevilerimiz çalışmalarını yoğun şekilde sürdürmektedir.

Öğrenci alım sınavlarımız kural olarak web sitemizde ilan edilen zamanlarda ve yüksek sayıda başvuru nedeniyle sözlü sınavların bir kısmının iki günde yapılabileceği şekilde gerçekleştirilecektir.

15.09.2020 tarihindeki sınavlara girmeye hak kazanan adaylarımız için sınav usulüne ve sınavlara katılmak için izlenmesi gereken adımlara ilişkin bilgilendirme, 14.09.2020, Pazartesi günü içinde web sitemizden ilan ve/veya e-posta yoluyla yapılacaktır. Söz konusu sınavların çevrim içi yapılacak olmasından kaynaklanan teknik gereklilikler nedeniyle, 15.09.2020 tarihini izleyen günlerdeki sınavlar için de benzer bir uygulamaya devam edilebilecektir.

Bu durumda, öğrenci adaylarımızın sınavlara hazırlık çalışmalarını sürdürmeleri, katılacakları sınav tarihinden en az bir gün önce Enstitümüz web sitesini ve Üniversitemiz başvuru sistemine kaydettikleri e-posta adresini takip etmeleri önem taşımakta olup, bu kaynakların takibi, gerekli bilgilendirme için yeterlidir. 

Katıldıkları sınavı teknik problemler nedeniyle tamamlayamayan adaylarımızın, talep etmeleri halinde mazeret sınavına da katılmaları mümkündür. Mazeret sınavına katılmak isteyen adaylarımızın, teknik problemler nedeniyle tamamlayamadıkları sınavın yapıldığı gün saat 23:59'a kadar Üniversitemiz başvuru sisteminde aktif olacak "Mazeret sınavına katılmak istiyorum" kutucuğunu işaretlemeleri zorunludur. Bu kutucuğu işaretleyerek talepte bulunmayan adaylar, mazeret sınavına katılamaz.

Öğrenci alım sınavları konusunda telefonla yapılan aramalarda, yukarıdakiler dışında herhangi bir bilgi verilmesi mümkün bulunmamaktadır.

Tüm öğrenci adaylarımıza programlarımıza gösterdikleri yoğun ilgi ve görevlilerimize destekleri için teşekkür eder, katılacakları sınavlarda başarılar dileriz.