Öğrenci adaylarımızın dikkatine!

Sevgili Öğrenci Adaylarımız,

Enstitümüz bünyesindeki tezli ve tezsiz yüksek lisans programları ile doktora programlarının listesi ve tezsiz yüksek lisans programlarımızın güncel tanıtım bilgileri için tıklayınız.

Enstitümüz lisansüstü programlarına 2020-2021 eğitim-öğretim yılı güz yarıyılında başlayacak öğrencilerin alım sınavlarının 2020 yılının Eylül ayı içinde gerçekleştirilmesi öngörülmektedir. Bu çerçevede; 

- Tezsiz yüksek lisans programlarına öğrenci alım sınavlarının Eylül ayı ortalarında yapılması öngörülmektedir.

- Tezli yüksek lisans ve doktora programlarına öğrenci alım sınavlarının ALES sonuçlarının açıklanmasının ardından, Eylül ayının ikinci yarısı içinde içinde yapılması öngörülmektedir.

Programlarımıza öğrenci alım sınavları, her yıl olduğu gibi "yazılı", "sözlü", "yazılı ve sözlü" bilim sınavı usulleri kullanılarak yapılacak olup, bu sınavların uygulanma şekli konusunda salgının durumu da göz önünde bulundurularak verilmiş herhangi bir karar henüz bulunmamaktadır.   

2020-2021 eğitim-öğretim yılı güz yarıyılı öğrenci alım sınavları kapsamında, Medya ve İletişim Çalışmaları Doktora Programı yazılı ve sözlü bilim sınavı için önerilen okuma listesi, Medya ve İletişim Çalışmaları Yüksek Lisans Programı yazılı ve sözlü bilim sınavı için önerilen okuma listesi ve Stratejik İletişim Yönetimi Tezli Yüksek Lisans Programı yazılı ve sözlü bilim sınavı için önerilen okuma listesi Enstitümüz web sitesinin "Duyurular" başlığı altında ilgili öğrenci adaylarımızın bilgisine sunulmuştur.

Programlarımızın herbiri için alım sınavı tarihini, sınavın türüne ve yapılış biçimine ilişkin bilgiyi, başvuru ve kabul koşullarını içeren ilanımız önümüzdeki haftalar içinde Enstitümüz web sitesinde de yayımlanacaktır. 

Konuyla ilgili tüm gelişmeler öncelikle Enstitümüz web sitesinde ilan edilmektedir.

Dolayısıyla, web sitemizin "Duyurular" bölümünün takip edilmesi yeterlidir. 

Sağlıklı günler, başarılı çalışmalar ve öğrencilerimiz olarak aramıza katılmanız dileğiyle.