Enstitümüz Tezsiz Yüksek Lisans Programları başvuruları için GSÜ SBE Yabancı Dil Sınavı

İlgili mevzuat uyarınca, Enstitümüz tezsiz yüksek lisans programlarına başvurmak isteyen ancak geçerli yabancı dil belgesi bulunmayan adayların, Üniversitemiz bünyesinde düzenlenen GSÜ SBE Tezsiz Programlar İçin Yabancı Dil Sınavı’na katılmaları imkânı mevcuttur.

GSÜ SBE Tezsiz Programlar İçin Yabancı Dil Sınavı, tezsiz yüksek lisans programlarımız için ilan edilen başvuru süresi boyunca, ilgili adayların online olarak katılımına açık olacaktır. 

04 Haziran 2021 saat 23.59'da tüm başvuru sistemleri kapanacaktır.

Bu sınava katılmak isteyen adayın, GSÜ Başvuru Sistemi üzerinden Enstitümüz tezsiz yüksek lisans programlarına başvuru işlemleri çerçevesinde;

- “2-SINAV BİLGİLERİ” sekmesi altında yer alan “+YENİ YABANCI DİL SINAVI” kutucuğunu tıklaması,

- Açılan “Yeni Sınav Bilgisi” başlıklı pencerede “Sınav Türü” olarak “GSÜ SBE Tezsiz Yüksek Lisans Giriş Yabancı Dil Sınavı (Fransızca)” veya “Sınav Türü” olarak “GSÜ SBE Tezsiz Yüksek Lisans Giriş Yabancı Dil Sınavı (İngilizce)” seçeneklerinden ilgili olanı tercih etmesi,

- “Yeni Sınav Bilgisi” başlığıyla açılacak yeni pencere içinde yer alan “GSÜ SBE Tezsiz Programlar İçin Yabancı Dil Sınavına katılmak istiyorum.” kutucuğunu ve “KAYDET” ve “KAPAT” butonlarını sırasıyla tıklaması,

- GSÜ Başvuru Sistemi’nde talep edilen diğer belgelerin fotoğraflarını da yükleyerek, başvuru işlemlerini tamamlaması gerekmektedir.

GSÜ Başvuru Sistemi’nde talep edilen tüm belge ve bilgileri sisteme yüklemeyen adayların başvuruları değerlendirmeye alınmaz ve bu adaylar programlara giriş sınavlarına katılamazlar.

GSÜ Başvuru Sistemi’nde talep edilen tüm belge ve bilgileri sisteme yükleyen ve “GSÜ SBE Tezsiz Programlar İçin Yabancı Dil Sınavına katılmak istiyorum.” kutucuğunu yukarıda belirtildiği şekilde tıklayan adayın başvuru sistemine girişte verdiği e-posta adresine, yabancı dil sınavına katılmasını sağlayacak link otomatik olarak gönderilir.

Gönderilen link, yabancı dil sınavı sistemine SADECE 1 KEZ GİRİŞ HAKKI VERİR.

ADAYIN YABANCI DİL SINAVI SİSTEMİNE GİRİŞ YAPTIKTAN SONRA SORULARI CEVAPLAYARAK SINAVI TAMAMLAMASI ZORUNLUDUR.

Aday yabancı dil sınavı sistemine girmek için, GSÜ Başvuru Sistemi’ne girişte kullandığı kullanıcı adı ve şifreyi kullanır.

Aday katılacağı yabancı dil sınavı için Fransızca veya İngilizce dil tercihi, yabancı dil sınavı sistemine girdikten sonra yapar ve karşısına çıkan soruları sırasıyla cevaplar. 

Sınav 60 dakikada cevaplanacak 50 sorudan oluşur.

SINAVI TAMAMLAMADAN YABANCI DİL SINAVI SİSTEMİNDEN ÇIKAN ADAY, SİSTEME BİR DAHA GİREMEZ, ÇIKIŞ ANINA KADAR ELDE ETTİĞİ PUAN İŞLEME KONUR ve BU SINAVA İKİNCİ KEZ KATILAMAZ.